O dvojkolech:

Proč dvojkolo?

Vzniklo to někdy kdysi dávno, kdy jsme si chtěli dvojkolo vyzkoušet. Člověk viděl dvojkolo většinou maximálně někde v časopise, ale naživo málokdy. To už spíš někde v zahraničí. První dojmy: „ Rozjedu se na tom? Nespadnu? Neudělám si ostudu?“ Realita? Tak ta byla skvělá. Člověk na dvojkolo sednul, rozjel se a prostě jel. Lidé z toho mají obrovský strach, taky jsme měli, ale během pár metrů, maximálně kilometrů zjistí, že je to super!

Proč jezdit na dvojkole, v čem je vůbec výhoda dvojkola, tandemu, dvoukola či jak se tomu vlastně říká...

Jízda na klasickém kole je úžasná, pro každého je to obohacující záležitost. Ať už kvůli zážitkům z přírody, ze svého výkonu či z toho, že se dopravíte ekologicky a rychle třeba do práce. Ale tandem nabízí zcela nový rozměr cyklistiky. Je více důvodů, proč jezdit na dvojkole:

  • Dvojkolo dokáže spojit síly různě výkonných cyklistů do jedné a to velmi příjemným způsobem. Ten rychlejší nemusí čekat na pomalejšího a především pomalejší nemusí stále bojovat s tím, že je o krok či více pozadu, že na něho někdo někde čeká a že zdržuje.
  • Dvojkolo promění osamělou, individualistickou cyklistiku ve společnou aktivitu, která může být sdílená ve dvojici – sdílená radost, větší radost.
  • Dvojkolo umožní handicapovaným lidem jízdu na kole, kterou by jinak nemohli zažít.
  • Dvojkolo může pomoct rodičům ukázat dětem „dospělou cyklistiku“ ať už z hlediska rychlosti či vzdálenosti.
  • Dvojkolo je pro ty, kteří si užívají cyklistiku při vysokých rychlostech.

  • Ať už je Váš důvod vyzkoušet dvojkolo jakýkoliv, zde bychom Vám chtěli přiblížit, jak na tandem vyzrát a užít si ho už od prvních chvil.